Cashback

Usługa CASHBACK polega na wypłacaniu gotówki za pomocą terminala płatniczego przy okazji płatności kartą za zakupy.

To wygodna funkcja nowoczesnych terminali płatniczych lubiana przez klientów płacących kartą. Polega ona na możliwości wypłaty gotówki z kasy sklepu przy okazji płatności kartą za zakupu. Działa na kartach typu Visa jak i MasterCard.

Jak to działa?

Klient płacąc kartą za zakupu może poprosić o wypłatę gotówki w wysokości do 300 zł jednorazowo. Kasjer wybiera funkcje sprzedaży z wypłatą na terminalu wprowadzając kwotę zapłaty jak i kwotę wypłaty – np 100 zł. Obie wartości są podane na wydruku z terminala. Kasjer wypłaca 100 zł gotówka klientowi. Następnie agent rozliczeniowy zwraca 100 zł przy rozliczeniu transakcji dla akceptanta. CASHBACK nie jest obciążony prowizją od transakcji – prowizja będzie pobrana jedynie od kwoty płatności kartą za zakupy.

Są oferty gdzie CASHBACK jest funkcją na której można zarabiać np 20 – 50 gr wynagrodzenia dla akceptanta z tytułu transakcji CASHBACK.

Zalety funkcjonalności CASHBACK:

1. Funkcja jest zasadniczo bezpłatna jeśli operator nalicza opłatę za CASHBACK zmień operatora na takiego, który nie nalicza.

2. Klienci muszą coś kupić i zapłacić kartą aby skorzystać z funkcji więc wygenerują zysk dla Akceptanta – czasami też agent wynagradza za tę funkcję prowizją.

3. Punkt pozbywa się gotówki z kasy więc odpada koszt konwojowania czy wpłaty utargu w banku.

4. Klienci chętniej odwiedzają punkt z taką usługą bo wypłata gotówki w sklepie jest wygodna dla nich i szybko mogę uzyskać gotówkę podobnie jak w bankomacie.